Vykročte do leta

vykrocte

Obdobie dovoleniek, dlhých teplých večerov, kempovania, flákania sa a inej zábavy sa nezadržateľne blíži. Vaše nohy však z vysokých teplôt a celodenného pobytu vonku sa až tak nepotešia. Dlhé prechádzky a výlety ich namáhajú, v horúčavách sa môžu nadmerne potiť. Mokré ponožky zvyšujú riziko pľuzgierov, mykózy nôh a samozrejme nepríjemného zápachu.

V tomto miniseriáli vám prezradíme, ako si v lete chrániť nohy, aby ste si toto obdobie užili naplno bez kompromisov. V prvej časti sa pozrieme na to, ako si vybrať vhodnú obuv na horúce dni a dáme vám niekoľko tipov na topánky z nášho portfólia.


Priedušnosť je kľúčová

CERVA-shoes-MAY-2023-650x450-1-V3-P182-FIN

Pre tých, ktorí si môžu vybrať maximálne minimalistickú obuv: šľapky, papuče, či remienkové topánky. Takéto topánky však nechránia vaše nohy pred špinou, ostrými kamienkami, trieskami a rozhodne by ste v nich nemali šoférovať. Pre väčšiu bezpečnosť teda vždy potrebujete topánky s pevnou pätou. Ak sú topánky dostatočne priedušné, vaše nohy zostanú v suchu a pohodlí aj počas horúcich dní. A ako viete, že topánky dýchajú? Zvršok je vyrobený z kože alebo polyesterovej sieťoviny. Priedušnosť podporuje aj podšívka, ktorá rýchlejšie odvádza pot alebo rýchlejšie schne. Medzi pracovnou obuvou nájdete aj pevné sandále s pevnou špičkou a pätou, ktoré chránia prsty, no zvršok je vybavený ventiláciou.

Flexibilná podrážka pre mäkký krok 

CERVA-shoes-MAY-2023-650x450-2-V3-P182

Každý, kto trávi celý deň na nohách, vie, ako ľahko sa nohy unavia a rozbolia sa. Tomu sa dá zabrániť kvalitnou obuvou s pružnou podrážkou z dvojhustotného polyuretánu. Pre pohodlné celodenné nosenie je nevyhnutné zvoliť topánky s odpruženým podpätkom. Tlmí nárazy, ktoré chránia vaše chodidlá, nohy, kĺby a chrbát pred zranením. Pre väčšie pohodlie môžete použiť ortopedicky tvarované vložky.

SANDÁLE

CERVA-shoes-MAY-2023-650x450-3-V3-P182

  • MIRRADA MF S1P SRC - novinka v rade CERVA, bezpečnostné sandále MIRRADA majú tužinku a stielku odolnú proti prepichnutiu. Vďaka zvršku z prírodnej nubukovej kože s vetracími štrbinami sú dokonale priedušné. Elastické šnúrky zaisťujú skvelé padnutie a gél v päte poskytuje celodenné pohodlie. V neposlednom rade majú sandále MIRRADA atraktívny športový dizajn.

  • DERRIL MF S1P SRC - pohodlie, bezpečnosť a priedušnosť, to sú sandále DERRIL. Perforované prevedenie a kvalitná nubuková koža zaručujú dokonalú priedušnosť aj v horúcich dňoch. Topánky majú zosilnenú špičku a chránia pred prepichnutím. Dostupné v dvoch farebných kombináciách hnedá/oranžová a sivá/zelená.

  • MONTROSE - Sandále MONTROSE patria medzi naše bestsellery. Priedušnosť zabezpečuje zvršok z brúsenej kože a prevedenie obuvi s vetracími štrbinami. Vďaka kovovej špičke, stielke odolnej proti prepichnutiu a odpruženej päte udržia sandále MONTROSE vaše nohy v bezpečí a pohodlí. Okrem toho poskytujú ochranu proti ESD. Vo farebných kombináciách sivá/oranžová a sivá/kráľovská modrá dokonale ladia s kolekciou pracovných odevov MONTROSE.

  • HENFORD MF S1 SRC
  • HENFORD O1 SRC
  • RAVEN XT O1
Späť do obchodu